DOMI_3 CITY.jpeg

DOMINIKA

KURDZIEL

DOMINIKA KURDZIEL - Wokalistka, aktorka, kompozytorka, osobowość sceniczna, autorka tekstów, producent muzyczny, scenarzystka, reżyser telewizyjny. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie w 2005 roku uzyskała dyplom magistra sztuki w dziedzinie wokalistyka. Zadebiutowała mając 16 lat, w Krakowie, jej rodzinnym mieście. Zaśpiewała 3 autorskie utwory w Piwnicy pod Baranami, gdzie zaraz po jej występie Piotr Skrzynecki – dyrektor „Piwnicy pod Baranami”, postanowił pomimo młodego wieku natychmiast zaangażować ją do stałego składu

zespołu. Przez kilka kolejnych lat występowała w krakowskim kabarecie Piwnica podBaranami śpiewając i wcielając się w liczne role aktorskie w piwnicznych spektaklach. Laureatka licznych nagród i wyróżnień m. in.  - Grand Prix na festiwalu Śpiewajmy Poezję w Olsztynie. Grand Prix na festiwalu w Siedlcach. Grand Prix oraz nagroda im. Anny Jantar na XXXIV  Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, za wykonanie autorskiego utworu „Teatr”. Nagroda „Indywidualność Roku”, przyznana przez Telewizję Polską.  We współpracy z Pawłem Kukizem nagrała piosenki „Tańczę (Chodź zabiorę cię do siebie)” oraz „Czy pamiętasz Janku”, które utrzymywały się przez 5 tygodni na pierwszych miejscach list przebojów. Była współprowadzącą talk-show Wojciecha Jagielskiego Wieczór z wampirem. W latach 2002–2014 prowadziła działalność pedagogiczną prowadząc zajęcia z emisji głosu i interpretacji piosenki oraz śpiewając zawodowo jako chórek u boku niemal wszystkich gwiazd polskiej sceny muzycznej. Od 2006 do 2014 roku śpiewała na wyłączność w chórkach zespołu Andrzeja Piasecznego. W 2011 w pierwszej edycji programu The Voice of Poland współtworzyła team jurorski Andrzeja Piasecznego oraz brała czynny udział w przygotowywaniu wokalnym grupy Andrzeja do występów w programie. Dominika współpracowała z ośrodkiem U Siemachy, gdzie prowadziła zajęcia z resocjalizacji kulturalnej, a także ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci i Młodzieży Nasz Świat.

W 2006 roku równolegle do swojej kariery muzycznej rozpoczęła pracę w telewizji. Pracowała jako producent muzyczny w programie „Szymon Majewski Show”, następnie jako wydawca, a później jako reżyser programów telewizyjnych takich jak:

„Bar u Danuski” (TTV),

„Mój pierwszy raz” (TTV),

„Mamy cię!” (TVN),

„Ludzie wolności” (TVN),

„Kossakowski.Nieoczywiste”(TTV),

„Kossakowski.Inicjacja”(TTV),

„Betlejewski.Prowokacje” (TTV),

„Projekt Lady” (TVN),

„Brain.Genialny umysł” (POLSAT),

„The Wall.wygraj marzenia” (TVP),

„Big Music Quiz” (TVP),

„Śpiewajmy razem. All together now” (POLSAT).

Przekazując swoja wiedzę, czerpie zarówno z doświadczeń wokalnych, aktorskich, jak i reżyserskich. 

Od 2019 roku pracuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni wraz z aktorami - przygotowując ich wokalnie i intepretacyjnie do ról w wystawianych przez Teatr musicalach.