PATI_3 CITY.jpeg

PATI GOLA

PATRYCJA GOLA - Soulowo-jazzowa wokalistka, nauczycielka śpiewu, producent muzyczny, jedna z czołowych wokalistek sesyjnych w tym kraju.

Jest założycielką i dyrektorką szkoły wokalnej 3city voices. 

Absolwentka ”V Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej” na Akademii Muzycznej 

im. K.Szymanowskiego w Katowicach. Studia ukończyła z wyróżnieniem. W międzyczasie otrzymała stypendium w Rytmic Music Conserwatory w Danii. Ma za sobą ponad dwudziestoletnie doświadczenie na scenie.

Współpracowała z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny . Jako wokalistka sesyjna brała udział w wielu programach telewizyjnych takich jak: „ Taniec z gwiazdami” wraz z orkiestrą Adama Sztaby oraz Tomka Szymusia, „Idol”,  jako członek orkiestry Adama Sztaby towarzyszącej uczestnikom programu, „Jak oni Spiewają” , jako członek orkiestry towarzyszącej gwiazdom, i wielu wielu innych. Ma na koncie kilkadziesiąt produkcji muzycznych, uczestniczyła w nagraniach wielu radiowych hitów, min: „Testosteron” Kayah, „Bo jak nie my to kto” Mrozu, „O niebo lepiej” Mietek Szcześniak, „Letnie Przesilenie” Funky Filon. Współpracowała na stałe z Edytą Górniak, Budką Suflera, Mietkiem Szcześniakiem, Kasią Kowalską, Adamem Sztabą, Andrzejem Piasecznym. Użyczyła swojego głosu wielu wykonawcom, występując w wielu produkcjach płytowych topowych artystów muzyki popularnej oraz niszowej w charakterze lead vokal oraz bacground vocal. Jako solistka zaspiewala na płytach : „JULY STARS” w utworze: „ Gladness” oraz na płycie „JUNE” w utworze „Only base” . Kolejny projekt w którym wystąpiła gościnnie to „15 Minut Projekt” -Janka Młynarskiego oraz Michała „Foxa” Króla w utworze „Love Dance”. Kolejne projekty to min. płyta zespołu :Woobie Doobie „Bootla” w utworze „Save it for a rainy day”, projekt znanego muzyka jazzowego Krzysztofa Popka „Groovin' Heads” w którym wraz Dorotą Miśkiewicz wykonała partie solowe do niektórych utworów oraz wiele wiele innych. W 2001 reprezentowała Polskę wraz z Andrzejem Piasecznym, Beatą Bednarz oraz Katarzyną Pysiak na Eurowizji w Kopenhadze w utworze „2 long” oraz w 2009 roku z Lidia Kopanią w Moskwie w piosence „ I don't wanna leave”. Jako chórzystka wspierała swoim głosem artystów w kilkudziesięciu projektach min. Stanisław Soyka „Tryptyk Rzymski” , Maryla Rodowicz „Zycie Ładna Rzecz” , Mrozu
„Rollercoaster”,Kayah „Stereotyp” „Skała, Varius Manx „Emi”, Budka Suflera”Było”, „Jest”, Robert Chojnacki „Saxophonic”. Jako jedna z wokalistek wystąpiła gościnnie w doborowym towarzystwie czołówki gwiazd polskiej sceny muzycznej w utworze „Pokonamy Fale”. Brała udział w wielu festiwalach Opolskich,Sopockich towarzysząc polskim oraz zagranicznym gwaizdom takim jak Garou, Rick Astley, Helena Vondrackowa, Drupi. Wraz z zespołem Big Stars (Lora Szafran, Beata Bednarz, Patrycja Gola) w 2005 roku z piosenką „Teraz My” wzięła udział w konkursie festiwalu jedynki o Przebój Lata, gdzie zajęła trzecie miejsce, pokonując między innymi wokalistkę Marysię Sadowską oraz zespół Blue Cafe. Wykłada w Studium Wokalno-Aktorskim im. D.Baduszkowej w Gdyni w którym prowadzi zajęcia grupowe z Jazzu. Pracuje też w Teatrze Muzycznym w Gdyni wraz z aktorami szlifując ich wokalne umiejętności.